Ana Sayfa / Çeviriler / Haber Çevirileri / Asya / Vladimir Putin Rus Füzelerinin Florida’yı Vurduğunu Gösteren Bir Video Simülasyonu Yayınladı

Vladimir Putin Rus Füzelerinin Florida’yı Vurduğunu Gösteren Bir Video Simülasyonu Yayınladı

İngilizce aslından çeviren: Reyyan ESEN

Rusya Perşembe günü, üretmiş olduğu yeni “yenilmez” nükleer silahları açığa çıkararak gücünü gözler önüne serdi. Dünya üzerinde hemen her noktayı vurabilecek güçte olan bu füzelerin Florida’yı vurduğunu gösteren bir video simulasyonunu yayınlayarak dikkatleri üzerine çeken Rusya devlet başkanı Vladimir Putin, Rusya Federal Meclisi’ne yaptığı yıllık konferans sırasında “Yeni sistemle herhangi bir sınırlama yok.” dedi ve ekledi: “Bu videodan da görebileceğiniz gibi Kuzey Kutbu’ndan veya Güney Kutbu’ndan herhangi bir hedefi vurabilir. Hiçbir füze savunma sistemi buna karşı koyabilecek durumda değil. ”

Video simülasyonunda çoklu nükleer füzelerin başkan Donald Trump’ın Güney Florida’da bulunan Mar-a-Lago tesisinin bulunduğu noktaya ulaşmadan önce, dünya üzerinde ve uzayda gezdiği görüldü. Florida’nın vurulduğunu gösteren bu video Ruslar tarafından 2015’te oluşturulmuş olan bir videodan uyarlandı.

Putin yaptığı konuşmada “Batı bizi görmezden geliyor ama bu durum artık böyle devam etmeyecek.” diyerek uyarıda bulundu, “Son 15 yılda silah yarışını başlatan, Rusya üzerinde tek taraflı avantajlar elde etmek isteyen, ülkemizin gelişimini engellemeyi amaçlayan yasa dışı yaptırımlar başlatmak isteyen herkes bilmelidir ki Rusya’yı durdurmakta başarı sağlayamadınız. ”

Kaynak: https://www.huffingtonpost.com/entry/vladimir-putin-video-missiles-florida_us_5a985961e4b0a0ba4ad157f0

Çevirmen Hakkında
Reyyan Esen / TESA İngilizce Çevirmeni
İstanbul Üniversitesi
Siyaset Bilimi Ve Uluslararası İlişkiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir