Ana Sayfa / Çeviriler / Haber Çevirileri / Amerika / Texas’taki Saldırıda Birçok Can Kaybı Yaşandı

Texas’taki Saldırıda Birçok Can Kaybı Yaşandı

İngilizce aslından çeviren: Ali Ersal Kaçan

 05 Kasım 2017 15:07 

Yetkililer saldırganın vurularak öldürüldüğünü açıkladı.

Yetkililer, Pazar günü Southerland Springs bölgesinde Güney Teksas halkının hizmetinde bulunan kilisede, 26 yaşındaki Devin Kelley’in, bir vatandaş kendisini tüfekle vurup etkisiz hale getirene kadar kilisedekilere ateş açıp birçok kişiyi öldürdüğünü ve birçoğunu yaraladığını açıkladı.

Wilson İlçe Haber Ajansı, olay yerindeki kayıplar ve saldırganın etkisiz hale getirilmesi hakkında Wilson İlçe Şerifi Joe Tackett’i bilgilendirdi.

Saldırı sırasında kilisede ayin yapılıp yapılmadığı tam olarak bilinmiyor.

Wilson İlçe Komisyon Üyesi Albert Gamez, haber ajanslarına saldırı sonrası 20 küsür ölü ve bir o kadar da yaralının bulunduğunu fakat bu rakamların henüz doğrulanmadığını açıkladı.

Saldırının yapıldığı yerden 16 km uzaklıktaki bir hastane, saldırıdan sonra silahla yaralanan bir kaç yaralının tedavi için getirildiklerini söyledi.

Floresville, Teksas’ta bulunan Connally Memorial Medical Merkezi sözcüsü Megan Posey, kaç hastanın hastanede tedavi gördüğünü söylemeyi reddetti ancak sayının bir düzineden az olduğu belirtildi.

Alkol, Tütün, Ateşli Silahlar ve Patlayıcılar Şube Müdürlüğü sözcüsü, saldırının gerçekleştiği kilisenin bulunduğu yere Houston ve San Antonio şehirlerinden özel ekip gönderileceğini belirtti. Kilise, San Antonio şehrinin 48 kilometre güney doğusunda yer alıyor.

Şube sözcüsü Mary Markos konuyla ilgili daha fazla bilgi vermek için yetkili değildi.

Şerifin departman görevlilerinden birisi herkesin olay mahallinde olduğunu ve kimsenin bilgi vermeye yetkisi olmadığını belitti.

KSAT bölge haber ajansı olay yeriyle alakalı paylaştığı görsellerde kilisenin etrafında bir çok itfaiye ve polis aracının olduğunu gösterdi. Ayrıca mağdurları hastanelere sevk etmek için de bir helikopterin geldiğini belirtti.

Şu anda Japonya’da bulunan ABD Başkanı Donald Trump, FBI’nın olay yerinde olduğunu ve gelişmelerden bizzat haberdar edildiğini attığı tweetle bildirdi.

Teksas Valisi Greg Abbott’ta eyalet yönetiminin olayı takip ettiğini söyledi.

Kaynak: http://www.cbc.ca/news/world/texas-church-shooting-1.4388516

Çevirmen Hakkında

Ali Ersal Kaçan

İstanbul Üniversitesi

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir