Ana Sayfa / Çeviriler / Haber Çevirileri / Asya / Rusya’nın, Almanya’daki Donbass Misyonuna İlişkin Önerisini Yaptırımların Kaldırılmasına Yönelik Bir Adım Olarak Düşünmek

Rusya’nın, Almanya’daki Donbass Misyonuna İlişkin Önerisini Yaptırımların Kaldırılmasına Yönelik Bir Adım Olarak Düşünmek

Rusça aslından çeviren: Elif Beygirci

Здание Рейхстаг в котором находится парламент Бундестаг Германии. Архивное фото

Federal Alman Hükümeti sözcüsü Ulrike Demmer, Rusya’ya karşı uygulanan yaptırımların tamamen kaldırılmasının ancak Minsk anlaşmasının uygulanmasından sonra gerçekleşeceğini aynı zamanda Rusya’nın Donbass’taki BM misyonuna yönelik önerisinin bu yönde atılmış bir adım olduğunu söyledi.

Demmer, “Yaptırımların tamamen kaldırılmasının ancak Minsk anlaşmalarının tam olarak uygulanmasından sonra gerçekleşeceğini açıkça söylemek istiyorum.” dedi.

” Rusya Devlet Başkanı’nın (Birleşmiş Milletlerin misyonu hakkındaki) yeni önerisi gerekli bir adım, şimdi bunun hakkında konuşmaya hazırız; ancak yaptırımların kaldırılması hakkında konuşmak için diğer birçok adımı da izlersek hazır olacağız. “dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Salı günü yaptığı açıklamada, barış güçlerini Ukrayna’ya gönderme fikrini desteklediğini söyledi. Ancak kendisine göre, AGİT personelinin güvenliğini sağlama işlevi, barış gücü askeri sınırda olmalı ve başka alanlar olmamalı. Cumhurbaşkanına göre, bu sorunun çözümü partilerin yeniden yapılandırılmasından, ağır teçhizatın geri çekilmesinden ve kendi kendini ilan eden DND ve LNR temsilcileriyle doğrudan temas kurulmasından sonra gerçekleşmelidir. Putin, dışişleri bakanlığına bu koşullarla birlikte, Ukrayna’daki AGİT misyonunun güvenliğini sağlamak için BM Güvenlik Konseyi kararını sunması yönünde talimat vereceğini söyledi.

Выполнение минских соглашений

Kaynak: https://ria.ru/world/20170906/1501894366.html

Çevirmen Hakkında

Elif Beygirci

Beykent Üniversitesi

Rusça Mütercim Tercümanlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir