Size daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde çerezler bulundurmaktayız. Gizlilik Politikamızı öğrenmek için tıklayınız. Ayrıca kişisel verilerin koruması kanunu kapsamında TESAD ile iletişime geçen her birey, iletişim verilerinin paylaşılmasını ve ilgili TESAD birimlerince kullanılmasını kabul beyan ve taahhüt eder.
yunanistan

Rothschild’in Bankası, Yunanistan’a Finansal Piyasalara Geri Dönüşü İçin Yardım Edecek

Başbakan Alexis Tsipras, Ocak ayı sonunda, Paris’te bir yatırım bankası yetkilileri ile buluştu.
Yunan Hükümetinin, 2017 boyunca finansal piyasalara tekrar entegre olmak için onların tavsiyelerine güveneceğini teyit etmesi beklenecek.
2017 yılı süresince finansal piyasalara dönüşü en iyi biçimde temin etmek için Yunanistan, birinci sınıf bir teknik danışman buldu; Rothschild’in Bankası.
Yunanistan Kamu Borçları İdare Ajansı (PDMA), 27 Ocak’ta, yatırım bankalarının uzun vade de finansal piyasalara geri dönüş için yardım edebilecek en iyi kurum seçeneği olacağına karar vermişti. Bu karar hükümet sözcüsü Dimitris Tzanakopoulos tarafından 6 Şubat’ta teyit edildi.
Alexis Tsipras, Ocak sonunda, gayet ihtiyatlı bir biçimde Paris’te birkaç saat geçirdi. Fransız devletinin yetkilileri ile buluşmadığı gibi, sadece banka yetkilileri ile görüşme amacını gerçekleştirdi.
Atina, 2010’dan bu yana GSYİH’nın % 180‘nini bulan ve genişlemeye devam kamu borcu yüzünden uzun vadeli finansal piyasalara erişimden yoksun durumda.

Çeviren Hakkında

Özcan Kuzulu
Finans, Finansal Analiz ve Ticari Krediler Uzmanı
Finans Doktorant, Çukurova Üniversitesi