Size daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde çerezler bulundurmaktayız. Gizlilik Politikamızı öğrenmek için tıklayınız. Ayrıca kişisel verilerin koruması kanunu kapsamında TESAD ile iletişime geçen her birey, iletişim verilerinin paylaşılmasını ve ilgili TESAD birimlerince kullanılmasını kabul beyan ve taahhüt eder.
macron

Le Pen, Mélenchon ve Macron; Lyon’da Başkanlığın Çıkışını Verdi

Bütün dikkatlerin merkezi olan bir şehir: Lyon. Başkanlık için üç aday da bu şehre 4 ve 5 Şubat tarihlerinde geldi. Marine Le Pen, burada başkanlığın temellerini meydana çıkarmak için programında yer verdi. Emmanuel Macron, kamuya açık toplantı için buraya gelmeye bu cumartesi karar verdi; amacı ortalığı boş bırakmamaktı. Jean-Luc Mélenchon da bunu aynı pazar yaptı.
Le Pen, Kongre Sarayı’nda Marine Le Pen, kendi başkanlık temellerini düzenlemek için Gaules’in başkentine ilk gelişinde açıkladı. Ulusal tarafı Kongre Sarayı ile ilgileniyor ve haftasonu boyunca 3000 kişiyi ağırlayacak. İki gün boyunca oluşan kalabalığa projelerini açıklayacak. Eğer formda, zeminde büyük bir değişiklik olmazsa 2012’deki başkanlık seçimlerini gündeme getirecek. Yeni skenografi, yeni kampanya klibi, pazar günü öğleden sonra olan yenilikler.

Mélenchon, Eurexpo Merkezinde

Pazar günü aynı dakikalarda birkaç km uzaktaki Eurexpo merkezinde Jen-Luc Mélenchon bir toplantı veriyor. Ulusal tarafın patronu ortalığı boş bırakmamak için Fransa adaylığına gelmeye karar verdi.
Marine Le Pen, dayanaklarına göre başka bir bakış açısı geliştirmek için hedeflerini ve radikal sağ projelerini tanıttı. Ufak bir yenilik: Paris banliyösü olan Aubervilliers’ta adayların hologramı (3D ile ekrana yansıtılmış olarak verilen projeksiyon) milyonlarca kişiye gösterilecek.

Macron, Gerland Arenasında

Hepsinden önce, Emmanuel Macron bu cumartesi akşam üstü kampanyası hakkında bilgi verdi. “Haydi yürü!” hareketinin kurucusu olarak bu fırsata Gérad Collomb’un yerinde, şehrin belediye başkanı davet etti.
Gerland’ın spor sarayı olduğundan beri konuşan eski bakan 2012’deki François Hollande’in kampanyasını durdurmuştu. Bu öyleyse üç adayın da uzaktan eşleşmesidir. Üç adayın da tek bir amacı var, o da popüler seçimlerde kandırmayı başarmak.
Çevirmen Hakkında
Galatasaray Üniversitesi
İktisat Bölümü

Birgül Gülsün Yılmaz