Size daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde çerezler bulundurmaktayız. Gizlilik Politikamızı öğrenmek için tıklayınız. Ayrıca kişisel verilerin koruması kanunu kapsamında TESAD ile iletişime geçen her birey, iletişim verilerinin paylaşılmasını ve ilgili TESAD birimlerince kullanılmasını kabul beyan ve taahhüt eder.
tesad hakkında

Hakkımızda

TESAD Ailesi Prensipleri

1.Tahammül Kültürü

Düşünceler vazgeçilmez parçalarımız; birbirimizin düşüncelerine saygı duyarak yaşamak ve başarmak mümkün.

2.Tarafsızlık

İnancımız her konunun doğru veya yanlış yanlarının olduğu ve göz ardı edilmemesi gerektiğidir.

3.Aile Bağı

TESAD temeline ”Aile Bağı’nı” almış bir kuruluştur.  Başarılan her şey kocaman bir ailenin başarısıdır.

4.Dürüstlük

İnandığımız her fikir tüm ürünlerimizin ve etkinliklerimizin başlıca argümanı olan doğruluktur.  Aile içinde dürüstlük bizim bağlarımızı kuvvetlendiren zincirdir.

5.Birlik Ruhu

Unutmayın! Birimizle konuşuyorsanız bilin ki tüm TESAD ile konuşuyorsunuz. Birlik ruhumuz sadece dernek  içi değil günlük hayatımızın da bir parçasıdır.

 

Vizyonumuz

Yakın gelecekte siyasi ve karar verici mekanizmalara bilimin, aklın ve tarafsızlığın öncülüğünde TESAD kalitesi ve kültürüyle etki etmek.

 

Misyonumuz

Siyasi ve karar verici mekanizmalara TESAD kültürü ve kalitesi ile etki ederken bu yolda yaptığımız tarafsız araştırmalar ile topluma en yüksek derecede yarar sağlamak.

 

TESAD Hikayesi

Üniversite hayatımız boyunca hissettiğimiz en önemli eksiklik tarafsız akademik bilgi sunan bir kurumunun varlığıydı. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası ilişkiler Bölümü içinde kurduğumuz ilk araştırma kuruluşumuzdan TESAD’ı kurmak için ayrıldığımızda bir Anka Kuşu gibi yeniden doğmaya karar vermiştik, logomuz küllerinden doğan doğallığı temsil etmektedir. 2015 yılının 26 Şubat günü TESAD’ın ilk yapısını 5 öğrenci arkadaş olarak oluşturmuştuk. 2.5 aylık sistem çalışmamızın ardından TESAD’ı dışarıya 16 Nisan 2016 tarihi itibariyle duyurmaya başladık. 2015 yılından bu yana, tarafsız, hiçbir maddi yardım almadan kendi araştırmalarımızı yapıp kendi projelerimizi sunduk topluma. Bu doğrultuda bilimin, aklın, tarafsızlığın ve tahammül kültürünün yolundan ayrılmadık. Bir Aile inşa etmek hayalimizdi. Şimdi kocaman bir ailemiz var. Başarımız TESAD Ailesi başarısıdır. Başarıyı ve bilgiyi 4 yıldır paylaşıyoruz ve paylaştıkça büyüyoruz. Şimdi İstanbul çapında tanınan bir araştırma merkezi olarak çalışmakta ve topluma yararlı bireyler kazandırmak için tüm çabamızı ortaya koymaktayız. TESAD Ailesi sadece cümle içinde değil, gerçek bir ailedir.