Ana Sayfa / Çeviriler / Haber Çevirileri / Asya / Ermenistan, Suriye’ye 40 Ton İnsani Yardım Gönderecek

Ermenistan, Suriye’ye 40 Ton İnsani Yardım Gönderecek

Erivan, 13 Şubat, Armenpress  Armenpress’in aktardığına göre Diaspora Bakanı Hranush Hakobyan, 13 Şubat’ta, Suriye’deki Ermenilerin sorunlarını koordine eden kurumlar arası komisyona verdiği düzenli toplantıda Ermenistan Başkanı’nın yönlendirmesi ile Ermenistan’dan Suriye’ye, savaştan etkilenen insanlara yardım etmek amacıyla 40 ton insani yardım gönderileceğini söyledi.
İlgili kurumlardan görevlilerin, iki uçakla, Suriye’ye malzemeleri ulaştırmak için yola çıktığını söyleyen Hakobyan: ‘’Bizler bu yardımı sadece orada yaşayan Ermenilere göndermiyoruz. Bizler bu yardımı yurttaşlarımızla beraber yaşayan Suriyelilere gönderiyoruz. ‘’ diye ekledi.
Yardım kıyafet ve gıda gibi birincil önemdeki ihtiyaçları kapsıyor.
Ermenistan Hükumeti, rezervlerinden 40 Milyon Amerikan Dolarını Suriye’deki çatışmalardan etkilenen insanlara, insani yardım göndermeye ayırdı. Toplam para, insani yardım için gerekli erzakları toplayacak ‘’Hayastan’’a bağışlandı.
Başkan’ın yönlendirmesi ile, insani yardım taşıyan iki uçak, 3 ve 5 Ekim’de Erivan’dan Suriye’ye havalandı. Uçaktaki kargolarda: ‘’Suriye’nin kardeş insanlarına Ermenistan’ın en içten dilekleriyle..’’ yazıyordu.
Çeviren Hakkında

Ulaş Deniz Tümkaya
Boğaziçi Üniversitesi
Tarih

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir