Ana Sayfa / Çeviriler / Haber Çevirileri / Asya / ÇİN OZON TABAKASININ AŞINDIRILMASININ KONTROLÜNÜN SÖZÜNÜ VERDİ

ÇİN OZON TABAKASININ AŞINDIRILMASININ KONTROLÜNÜN SÖZÜNÜ VERDİ

Çin Çevre Departmanı çarşamba günü ozon tabakasını aşındıran maddelerin emisyonunun daha fazla kontrol edeceğinin sözünü verdi.

Çevre Koruma Bakanı Chen Jining toplantıda net bir tarih vererek sanayide kullanılan ozon tabakasını aşındıran maddelerin artık sanayide kullanımının ortadan kaldırılacağını söyledi.

Chen, hükümetin küçük işletmelere eski teknolojiler yerine çok ekonomik çevre dostu olan çeşitli teknolojileri sunacağını söyledi.

Aynı zamanda onun departmanının onaylanan yasayla ozon tabakasına zarar veren kimyasalların tedarik, uygulama, ithalat ve ihracatını takip edeceğini söyledi.

Bu yıl ozon tabakasının korunması için yapılan Viyana Sözleşmesinin 30. yıldönümü.

Birleşmiş Milletler Çevre Programı (UNEP) ve Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO)’nun geçen eylül ayı raporlarına göre; Dünya’nın koruyucu ozon tabakası uyumlu uluslararası çalışmalar sayesinde gelecek birkaç on yılda kurtarabilecek.

Bu çaba yalıtım köpüğü, buzdolabı, aerosol sprey gibi bir kez kullanılan ürünlerde bulunan Halon ve CFC (kloroflorokarbon) gazlarının atmosferde azalmasına yol açtı.

Kaynak: http://www.chinadaily.com.cn/china/2015-09/16/content_21897233.htm

Bu makaleye atıf için: Ad soyad, Kurum Adı, Sayfa Adı ya da Başlığı, Yayın Tarihi , Web Adresi, ( Son Güncellenme Tarihi / Erişim Tarihi ) formatında belirtilmesi gerekmektedir.
Telif Hakları hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

TESAD

Avatar
Tarih Ekonomi ve Siyaset Araştırmaları Derneği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir