Size daha iyi hizmet verebilmek adına sitemizde çerezler bulundurmaktayız. Gizlilik Politikamızı öğrenmek için tıklayınız. Ayrıca kişisel verilerin koruması kanunu kapsamında TESAD ile iletişime geçen her birey, iletişim verilerinin paylaşılmasını ve ilgili TESAD birimlerince kullanılmasını kabul beyan ve taahhüt eder.
biden

Büyü Donald: ”Biden, Trump’ı Twitter’dan ABD İstihbaratı Üzerine Olan Tiradlarından ve Ataklarından Dolayı Yerden Yere Vurdu.”

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden

 

          ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, ABD’li istihbarat topluluğu hakkında soruları gündeme getiren Başkan Donald Trump’ı ve onun tahrik edici Twitter aktifliğini eleştirdi. Biden, Trump’ı büyümeye çağırdı.

  Perşembe günü yayınlanan PBS ile yapılan röportajda Biden, Trump’ın istihbarat bürolarından çok istihbarat büroları hakkında daha çok şey bildiğini düşünerek “kesinlikle akılsız” olduğunu ve iş dünyasına mogel’e şunları söylemeden önce: “Yetişkin olmanın vakti geldi, başkan oluyorsunuz.” dedi.

        Trump, Cuma günü ABD başkanlık seçimlerine Rusya’nın müdahale ettiği iddiaları üzerine brifing vermeye hazırlanıyor. Başkan seçilmiş olan Trump bu karşılığı ve hükmü olmayan Rusya’nın böyle bir müdahalesi olduğu suçlamalarını birçok kez sorguladı. 

    Perşembe günü, Trump, FBI’ın Demokratik Ulusal Komite’nin sunucularının saldırıya uğramış olup olmadığını kontrol etme görevini neden dışarda bıraktığını sordu.

           ”Demokratik Ulusal Komite, FBI’ın, bilgisayar verileri, Rusya tarafından saldırıya uğradığına göre incelenmesine veya görülmesine izin verilmeyecektir… Peki, bilgisayar sunucularının incelenmesinin hiç istenilmediği halde, neden hırsızlık olduğundan bu kadar eminsiniz ? Neler oluyor ?” diye tweet attı seçilmiş Başkan Trump.

     ”Bir başkanın CIA’den ve istihbarat ajanslarından gelecek sayısız istihbaratı dinlememesi ve güvenmemesi kesinlikle akıl dışıdır.” diyerek Trump’ın çıkışından bahsetti.

       ”İstihbarat topluluğunun bildiği kadarını bildiğiniz fikri, fizik hakkında benim, profesörümden daha çok şey bildiğimi söylemek gibidir. Kitabı okumadım, tek bildiğim daha fazlasını biliyorum.”

        Kıdemli bir senato üyesi, ABD istihbarat birimleri tarafından Rusya’nın seçime müdahale etmesi konusundaki kısa sürede yayınlanacak olan raporunu okuduğunu söyledi. Raporda “Rusların bir politika meselesi olarak ABD’nin seçim sürecini etkilemeye ve bu seçim sürecini deşifre etmeye çalıştıklarını..” söylediği belirtildi.

       Trump’un Twitter kullanımı konusundaki düşünceleri için bastığında AAB şöyle dedi: “Donald büyümek, büyümek, yetişkin olmak için, başkan olmak için bir şeyler yapma zamanı. Bize sahip olduğun şeyi göster. Mevzuat önereceksin,biz tartışacağız. Halkın karar vermesine izin verin, kongrede oy kullanmalarına izin verin.

          Neler oluyor görelim, insanların hayatlarını etkileyecek olaylar ayrıntılı olarak tartışılmaya başlanacağından bizim ve onun neyle karşı karşıya olduğunu görelim.  

    Cuma günü Trump, iki ülkenin arasında önerilen sınır duvarı için Meksika’nın ödeyeceği iddiasını tekrarlamak için Twitter’ı seçti, tweet attı ve film yıldızı ve Kaliforniya eski Cumhuriyet Valisi olan Arnold Schwarzenegger’i, şu an sunduğu The Celebrity Apprentice’in izlenme oranları için haşlamaya davet etti.


Kaynakça: https://www.rt.com/usa/372826-trump-biden-grow-up/

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir